Hoşgörü ile ilgili kompozisyon
 • Eklenme Tarihi : 6 Mayıs 2013
 • Yorum : Yorum Yok
 • Okunma : 242 kez okundu.
 • Paylaş: Facebook - Twitter

hoşgörü hakkında kompozisyon,,hoşgörü konulu kompozisyon

Hoşgörü kompozisyon

Hoşgörü birbirimize tolerans göstermemiz,birbirimizi anlamamız,sevmemiz ve saymamızdır.Maalesef yaşadığımız dönemde hoşgörüye olduğundan fazla ihtiyacımız var.Malum ırkçılığın ve şiddetin en üst seviyeye çıktığı zamandayız.
Beyazın siyaha,sarışının çekik gözlüye gösterdiği tavırlar oldukça aşağılayıcı..

Toplumumuzda da hoşgörüsüzlük üst seviyede.Omuz attı diye,küfür etti diye birbirimizi öldürüyoruz.Türk-Kürt çatışması oluyor.Türkler kürtleri sevmiyor,hor görüyor.Oysa eskiden böyle bir durum yoktu.İnsanlar huzur ve refah içinde yaşıyorlardı.Nitekim Kurtluluş savaşında Türküyle,Kürdüyle,Arabıyla,Çerkeziyle hep birlikte kurtuluşumuz için,bağımsızlığımız için savaşmışız.

Savaşların,hor görmenin,aşağılamanın hepsinin nedeni tabii ki hoşgörüsüzlük.İnsanlar biraz alttan alırsa,biraz empati kurarsa bunlar ortaya çıkar mı? Yol ortasında acımasızca bir grup insan tek bir kişiyi dövüyor..Eğer içlerinden bir Allah’ın kulu ‘Ulan acaba ben bu adamın yerinde olsaydım ne yapardım,nasıl yerin dibine girerdim’ derse ne olur? Acaba bu kavga son mu bulur,yoksa devam mı eder?

Bildiğiniz gibi dinimizde,peygamberimiz de hoşgörüyü emretmiştir.Peygamberimiz ‘ Arabın arap olmayana,arap olmayanın araba üstünlüğü yoktur’ demiştir.Keşke hep uysak değil mi hoşgörü kurallarına,birbirimizi sevsek,bir omuz için adam öldürmesek…
Bütün dünya buna inansa bir inansa
Hayat bayram olsa
İnsanlar el ele tutuşsa birlik olsa
Uzansak sonsuza…
Alıntı

 • Paylaş: Facebook - Twitter
 • Yazar
  admin
  vBulletin konusunda üst düzey bilgiye sahip, vBulletin geliştirmeleri ve eklentileri yazan, ufak ufak tasarım serpiştiren, PHP konusunda seviyesini her gün geliştiren, HTML ile çalışmalar yapıp CSS ile süsleyen, şuanda azimle kendini diğer programlama dillerinde geliştirmeye çalışan, yeni proje ve işlere açık nev-i şahsına münhasır bir insandır efenim.
  Yorum Yap
  Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!


  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış

   Arama yapmak ister misin?
   Reklamlar
   Sayaç
   Ücretsiz Sayaç