Evde çiçek bakımı nasıl yapılır?
 • Eklenme Tarihi : 6 Mayıs 2013
 • Yorum : Yorum Yok
 • Okunma : 259 kez okundu.
 • Paylaş: Facebook - Twitter

Evde Çiçek Bakımı

Çiçek seven biriyseniz bu yazımız tam size göre çok keyifli bir uğraştır çiçek bakımı çiçekleri sulamak kuruyan yapraklarını temizlemek toprağını karıştırıp hava almasını sağlamak açan her çiçeği okşamak doyumsuz güzelliğiyle mutlu olmak güzeldir işte :)

Çiçeklerin Yeterince nemli tutulması gerekir sözü bitkinin su ihtiyacı konusunda bir açıklık getirmemektedir. Bitkilerin su ihtiyacının ne zaman ve ne kadar olacağını bilebilmek için tecrübe gerekmekte.Evlerde yetiştirilen salon bitkileri, seralardan gelmiş olsalar bile, bizim sahip olduğumuzdan daima ılık iklim kökenlidir. Afrika menekşeleri ve çöl kaktüsleri gibi bitkiler fazla sıcaklık isterler ve dışarıya bahçeye konulduklarında yaşamlarını sürdüremezler.

Pek çok yerde musluk suyu iyi bir sulama suyu olamaz. İçindeki kireçten ileri gelen sertlik fazla olursa Açelya, Ortanca, Orkide gibi kirece duyarlı bitkiler bundan zarar görürler. Musluk suyunun sertliği, basit yumuşatıcılarla düşürülebilir.

Tatile çıktığınızda evdeki bitkilerinizin bakımı nasıl olacaktır sorusunun cevabı şöyle; Çoğu kişinin karşılaştığı bir sorundur. Çiçekleri bırakıp iyi olmalarını beklemek yeterli değildir. Birçok bitki yazın bahçeye çıkarılabilir. Saksı kenarı toprağın altında kalacak biçimde toprağa sokabilirsiniz. Böylece saksıdaki toprağın kurumasını önleyebilirsiniz.

 • Paylaş: Facebook - Twitter
 • Yazar
  admin
  vBulletin konusunda üst düzey bilgiye sahip, vBulletin geliştirmeleri ve eklentileri yazan, ufak ufak tasarım serpiştiren, PHP konusunda seviyesini her gün geliştiren, HTML ile çalışmalar yapıp CSS ile süsleyen, şuanda azimle kendini diğer programlama dillerinde geliştirmeye çalışan, yeni proje ve işlere açık nev-i şahsına münhasır bir insandır efenim.
  Yorum Yap
  Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!


  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış

   Arama yapmak ister misin?
   Reklamlar
   Sayaç
   Ücretsiz Sayaç